BALTIC CONTROL POLAND LTD

Baltic Control Poland Ltd. jest częścią Baltic Control Group. Oddział w Polsce został założony w 2006 roku, jednak tak naprawdę zaczął się rozwijać w 2010 z myślą o stopniowym przejmowaniu czynności operacyjnych z biura w Danii. Obecnie na stałe zatrudniamy ponad 50 koordynatorów i inspektorów. Siedziba biura znajduje się w Gdyni przy ul. Chylońskiej 112A, w odrestaurowanym XIX wiecznym dworku znanym jako willa Gazolina.

HISTORIA GRUPY BALTIC CONTROL

Firma została założona w 1980 roku w duńskim porcie Aarhus przez Hugo Pedersena. Początkowo była ukierunkowana na świadczenie usług inspekcyjnych w sektorze rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem dostaw zboża i pasz do krajów byłego Związku Radzieckiego i NRD. Importowane tam były ze Skandynawii duże ilości produktów poprzez porty tranzytowe w basenie Morza Bałtyckiego - stąd nazwa Baltic Control. Firma szybko objęła swoją działalnością inne regiony, jak również rozszerzyła zakres swoich usług.

Dzisiaj Grupa Baltic Control jest jedną z wiodących globalnych firm rzeczoznawczo-kontrolnych zajmującą się inspekcjami, weryfikacją, testowaniem i certyfikacją. Jesteśmy rozpoznawani i uznawani na rynku międzynarodowym dzięki sieci biur i profesjonalnych przedstawicieli działających we wszystkich regionach geograficznych świata. Spuściznę po Hugo Pedersenie, który ostatecznie przeszedł na emeryturę w 2017 roku, przejęły jego dzieci: Martin E. Pedersen jest CEO Baltic Control A/S Aarhus a Karina E. Nielsen kieruje usługami certyfikacyjnymi poprzez firmę Baltic Control A/S Certification.

OŚ CZASU

Skontaktuj się z nami

Baltic Control Poland Ltd. Sp. z o.o.
ul. Chylońska 112 A, 81-033 Gdynia, Poland
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.